Категории

бойченко т.е_основы здоровья

бойченко т.е_основы здоровья

Товары от 1 дo 6 из 6 всего

Товары от 1 дo 6 из 6 всего


Бойченко Т.Е. Учебники Основы здоровья

Як ви вважаєте - що є найважливішим для людини? Люди старшого покоління дадуть однозначну відповідь на це запитання - «Здоров’я». Чи не так?  Та коли замислитися, то здоров’я  дітей для нас значно важливіше за наше власне здоров’я. Наскільки б важливим не було навчання і виховання підростаючого покоління - здоров’я кожної окремо взятої дитини не менш важливе, а по великому рахунку,  від правильного відношення до цього питання залежить здоров’я нашої нації в майбутньому.  Не дарма в народі кажуть - «Бережи одяг знову, а здоров’я з молоду», а отже ми маємо турбуватися про нього з перших днів життя дитини, з дитячого садочка, з перших класів і безумовно на протязі всього подальшого життя. І якщо раніше в шкільній програмі окрім основних предметів було тільки фізичне виховання, то нині, радує той факт, що з’явився новий - під назвою «Основи здоров’я». До того ж видавництвом «Генеза» випущено навчальний методичний посібник для дошкільних навчальних закладів «Бережи себе малюк», автором якого є Тетяна Євгенівна Бойченко, яка до того ж є співавтором кількох посібників для учнів молодших класів загальноосвітніх шкіл. Візьмемо до рук один з примірників видання - наприклад: «Основи здоров’я» для 5 класу, де окрім Т.Є. Бойченко скромно розміщено ще декілька прізвищ – С.В. Василенко, Н.І. Гущина, І.П. Василашко, Н.С. Коваль, О.К.Гурська, без особистого вкладу котрих, видання було б не можливим.

Відкриваємо першу сторінку підручника і читаємо – «Здоровий спосіб життя – запорука міцного здоров’я» - яскраві ілюстрації радують погляд. Автори закликають – «Більше рухайся, займайся фізичними вправами і спортом». «Додержуйся повноцінного харчування». «Чергуй навчання та активний відпочинок». «Загартовуйся». «Дбай про особисту гігієну». «Доброзичливо стався до людей». Здавалося б все просто. Але чи завжди, ми з вами, – дорослі люди, у повсякденному житті дотримуємося цих простих порад. Покладіть руку на серце і зізнайтеся (особисто собі) певно якийсь з цих пунктів у вас виконується не повністю, або ви його й зовсім не дотримуєтеся - чи не так? Отже робимо висновки - цей підручник може бути корисним як для дорослих так і для підростаючого покоління. Працюючи разом з своїми дітьми над життєво важливими темами, які піднімаються авторами видання, ми маємо нагоду ще раз замислитися над тим, який приклад ми подаємо молодому  поколінню? Як ми ставимося до свого власного здоров’я, які хороші звички передамо їм у спадок, а які можливо їм і не варто успадковувати?

Цей підручник як цінна скарбничка, до нього ввійшла безліч найрізноманітніших порад. На перших сторінках, цієї цікавої і досить корисної книжечки, мова йде про складові здоров’я – фізичну, соціальну, психологічну та духовну, а також про важливість їхньої  взаємодії. Далі піднімається питання про те, що саме впливає на стан здоров’я .Розглядаються умови навколишнього середовища, спадковість, медичне обслуговування, спосіб життя. Акцент ставиться на безпеку і небезпеку в тому числі увага приділяється правилам дорожнього руху. Автори знайомлять дітей з природними, техногенними та соціальними типами небезпек та методами їх можливого подолання. Даються поради як передбачати, уникати небезпеки та поводитися у тих чи інших ситуаціях. Далі йде перелік служб захисту населення та поради про те як слід повідомляти про небезпеку. Приводяться номери телефонів служб екстреного виклику. З допомогою цікавих та трішечки кумедних малюнків розглядаються види громадського транспорту та правила поведінки у кожному окремому його виді. Обговорюється теми дорожньо-транспортних пригод. На конкретних прикладах розглядаються причини, що призводять до аварійних ситуацій та детально описуються правила безпеки пішоходів. Схематично зображені правила переходів багато смугових доріг. До того ж у кожному окремому випадку учням дається можливість перевірки своїх знань у вигляді тестів.

У рубриці «Це допоможе у житті» розміщені поради як поводитися удома, між людьми, на вулиці, та безпосередньо у школі, як загартовувати своє тіло і дух, як формувати правильну поставу а також детально ознайомитися з правилами особистої гігієни.

У розділі психічна і духовна складова здоров’я можна дізнатися як раціонально розподілити час, та правильно облаштувати робоче місце, приділяється увага типам сприйняття інформації, значенню та правилам спілкування з людьми. Авторами розглядається тема співчуття, та допомоги людям і велика кількість порад стосовно стосунків з рідними людьми, з однолітками, як ставитися до старших, до вчителів. До того ж підліткам надається можливість ознайомитися з міжнародними та державними документами, з правами і обов’язками громадян встановленими основним законом – Конституцією України.

Творчий колектив який працював над створенням підручника «Основи здоров’я» і особисто Тетяна Євгенівна Бойченко продумали всі тонкощі виховання підлітків, для того щоб наші діти росли небайдужими, розумними, відповідальними, активними, всесторонньо розвинутими, здоровими і загартованими людьми обізнаними в усіх сферах соціального і громадського життя. Автори, так як і ми з вами, мріяли про їхнє щасливе майбутнє, щоб воно було значно кращим і захищеним. А щоб дітям було цікаво і приємно не просто вивчати правила про те «що можна робити, а чого робити не слід» у підручнику розміщено багато умовних позначень: «Завдання», «Пригадай», «Поміркуй», «Перевір себе», «Моделюй – набувай життєвих звичок», «Працюй у парі або у групі», «Ситуаційні завдання», що значно покращує сприйняття, розвиває в учнів вміння логічно мислити, дає змогу швидше засвоювати велику кількість матеріалу .

Будьмо вдячні авторам видання за їхній багатий досвід, за кропітку роботу, за той неоціненний вклад ,який вони вносять в виховання підростаючого покоління. Побажаємо їм нових творчих успіхів, міцного здоров’я, якому вони приділять велику увагу, за те, що не на словах, а на практиці дбають про здоров’я української нації.

Шановні користувачі та гості нашого сайту «Петрівка –Online»! Щиро дякуємо вам, за те, що завітали до нас, за те, що цікавитеся не тільки сучасною шкільною літературою, а й сторінками присвяченими авторам підручників та посібників у форматі «ЗНО – 2015», який набуває під кінець навчального року все більшої актуальності. Нагадуємо, що на нашому сайті ви можете придбати ще кілька посібників, таких як: «Вправи, завдання, рольові ігри» Н.М. Поліщук до підручника «Основи здоров’я» для 5 класу. «Завдання для поточного і тематичного контролю» та зошити, а також надзвичайно цікавий розвиваючий навчальний методичний посібник Т. Є. Бойченко -«Бережи себе малюк» для дошкільнят та безліч корисних і необхідних посібників і підручників.

Больше

has been added to your wishlist.

Продолжить покупки Избранное